Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Yönetim Kurulu

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ERDOĞAN ve Dernek Yayın Kurulu Üyesi Eğitimci Yazar Tarihçi Ziya DEMİREL ile birlikte Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir BOZDAĞ’I makamında ziyaret etti.

TÜGED Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN, Ziyarette Derneğin Yurt Dışı çalışmaları hakkında Sayın BOZDAĞ’A bilgi verdi. Dernek olarak 2011 yılında; Batı Trakya, Bulgaristan, Makedonya ve Kosova’dan 30 sivil toplum kuruluşunun katılımı ile Başkent Ankara’da “BALKAN ÇALIŞTAYI” yapacaklarını belirterek Sayın Bekir BOZDAĞI’DA çalıştaya davet ettiler.

Proje hakkında bilgi alan Bozdağ ise projenin başarılı geçmesini diledi ve programının müsait olması halinde kendilerinin de çalıştaya katılacağını belirterek, Başta Dernek Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN olmak üzere tüm dernek çalışanlarını bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Tarihçi Ziya DEMİREL  ise Derneğin yayınlarından oluşan bir setini sayın Bozdağ’a hediye ettiler. Dernek olarak Göçün Tarihini ilk kez her yönüyle bir kitapta topladıklarını belirterek “BALKAN’LARDAN TÜRKİYE’YE GÖÇ VE ETKİLERİ” isimli kitabı sayın Bakana hediye ettiler.

Erol COŞKUN

TÜGED Genel Sekreteri