TÜGED’ten “2009 Yılı Başarı Ödülleri”

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği (TÜGED) tarafından Özel Çağrı Koleji’nde düzenlenen törenle “2009 Yılı Başarı Ödülleri” sahiplerine verildi.

TÜGED, 2009 yılı içinde eğitimin yaygınlaşmasında emeği geçen eğitimci, eğitim kurumu, hayırsever vatandaşlar ile kendi alanlarında başarılı bürokrat, devlet adamı, gönüllü hareketlerinin temsilcilerine ve basın yayın kuruluşlarına ödül verdi.

Ödül törenine, Yozgat Valisi Amir Çiçek,  Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, AKP Milletvekili Meclis Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Anayasa Mahkemesi üyesi Prof. Dr. Sacit Adalı, Pursaklar Kaymakamı Dr. Ahmet Cengiz,Yoksullara Yardım ve Dayanışma Vakfı (YOYAV) Sosyal Yardım Ünitesi Başkanı Melek İpek, Çağrı Koleji Kurucu Müdürü Nuran Altunbaş, Sosyal Güvenlik Kurumu Daire Başkanı İlhan İşman’ın yanı sıra birçok bürokrat,  hayırsever ve Çağrı Koleji’nin öğretmenleri ile velileri katıldı.

 Ödül töreninde bir konuşma yapan TÜGED Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan,

“Çocuklarımızın ve gençlerimizin; eğitimli, sorumluluk sahibi, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla; kimsesiz çocuklara ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına eğitim desteği sağlıyoruz” dedi.

Derneğin; kitap bağış kampanyası, 23 Nisan’da Anadolu’dan çocukların Ankara’da misafir edilmesi,“Haydi Kızlar Okula” kampanyasına destek sağlanması, engelli vatandaşlarımıza yönelik faaliyetle çeşitli illerde fidan dikimi gibi yurt içi faaliyetlerinin yanı sıra yurt dışında da yardım amaçlı çalışmalar yaptığını ifade eden Erdoğan, “Deprem felaketi nedeniyle o günlerde zor anlar yaşayan Pakistan ve Açe’de de eğitim amaçlı çalışmalar yaptık.”diye  konuştu. 

Törende bir konuşma yapan Yozgat Valisi Amir Çiçek, “İnsana yapılan yatırımlar geleceğimizin şekillenmesi adına çok önemlidir.Bu anlamda Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan zorluklara rağmen çok başarılı çalışmalar yapıyor.Beraber yürüttüğümüz projeler de var.Bu anlamda kendisini  ve yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarını kutluyor başarılarının devamını diliyorum.Yılın Valisi olarak beni seçmelerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye davet edilen,  Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, Üniversitenin gelişimi hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Üniversitenin hem akademik yönden hem de fiziki açıdan çok hızlı bir gelişim yaşadığını belirterek , “Üniversitemiz iki yıl üst üste üniversiteler arası en çok makale yayınlayarak birinci olmuştur. Yine fiziki açıdan çok hızlı bir gelişim süreci yaşıyoruz. Bir taraftan devlet, bir taraftan hayırsever ve bir taraftan da Avrupa Birliği projeleri ile üniversitemizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği, 2009 yılının en başarılı rektörü olarak bizi layık görmüşler kendilerine teşekkür ediyorum. Biz hizmet için buradayız, bunu da layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu. 

Törende Anayasa Mahkemesi üyesi Prof. Dr. Sacit Adalı’da konuştu. Adalı, insanların ırkına, mezhebine, bulundukları mekanlara bakılmaksızın hizmet edilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan ve takım arkadaşlarının yaptıkları eğitim faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve çok memnun olduğunu söyleyen Adalı,  “Yılın Bürokratı” olarak da beni seçmişler. Kedilerine çok teşekkür ediyorum ama asıl ödül onların, onlar bu ödüllere layıktır” ifadesini kullandı.  

‘Yılın Valisi’ ödülünü Yozgat Valisi Amir Çiçek, ‘Yılın Rektörü’ ödülünü Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, ‘Yılın Bürokratı’ ödülünü Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof.Dr. Sacit Adalı, ‘Yılın Kaymakamı’ ödülünü Pursaklar Kaymakamı Dr. Ahmet Cengiz, ‘Yılın Hayırseveri’ ödülünü Melek İpek, “Yılın Gönüllü Hareketi”ödülünü SGK Gönüllüleri ‘Yılın Okulu’ ödülünü Çağrı Okulları Koleji Kurucu Müdürü Nuran Altunbaş alırken, ‘Yılın Öğretmeni’ ödülünü ise Ziya Demirel aldı.

“Yılın Televizyonları” ödülünü Ses TV ve Kanal A,  Zaman Gazetesi’de “Yılın Gazetesi” ödülünü aldı.