TÜGED ”Bağlıca Köyü”

Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan (TÜGED) Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği hafta sonu Yozgat İli Sarıkaya İlçesine bağlı Bağlıca Köyü İlköğretim Okulunda öğrenim gören 33 öğrenciyi sevindirdi.

Törende konuşan Sarıkaya kaymakamı Yaşar DÖNMEZ’de Başkent Ankara’dan İlçelerine gelerek bölgemizdeki köy okullarına çeşitli yardımlarda bulunan dernek yetkililerine teşekkür ederek bu yardımın çok anlamlı önemli olduğunu belirttiler.

Bağlıca İlköğretim okulunda okuyan 33 öğrenciye, forma, gömlek, çanta ve kitap ve kırtasiye yardımında bulundu. Sarıkaya Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ İlçe Milli eğitim Müdürünün de katıldığı törende konuşan TÜGED Genel Başkanı Sayın ERDOĞAN, zor şartlar altında okuyan taşradaki köy okullarındaki öğrencilere daha öncede olduğu gibi yardımlarının artarak devam edeceğini söyledi.

Sayın Dernek Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN düzenlenen törende Sarıkaya’da erkek öğrenci yurtları olduğunu ancak kızların kalacak yerleri olmadığından okuyamadıklarını öğrendiklerini ve kendilerine gelen talepler doğrultusunda, Sarıkaya İlçesine kız öğrenci yurdu yaptıracaklarının müjdesini verdi. Yurt yapılması ile ilgili olarak arsa aldıklarını ve bu alanda çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN
Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği
Genel Başkanı