TBMM’ de Anlamlı Tören

TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN’DAN  KİMSESİZ ÇOCUKLARA MECLİSTE ANLAMLI TÖREN

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından organize edilen, Ankara’daki çocuk yurtlarında kalan çocuklar arasında düzenlenen şiir ve öykü yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini TBMM Başkanı Köksal Toptan tarafından Mecliste düzenlenen törenle verildi. Öykü dalında birinci olan Neriman Morkavuk, hayatını kaybeden yurt müdürü için yazdığı öyküyü gözyaşları arasında okudu.

TBMM düzenlenen ödül töreninde, Ankara Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen Ankara’daki çocuk yuvalarında barınan öğrenciler arası öykü ve şiir yarışması ödül töreni, TBMM Tören Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törene TBMM Başkanı Köksal Toptan, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü İsmail Barış, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve Ankara’daki Atatürk, Sincan ve Gazi Çocuk Yurtlarında barınan öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Törende bir konuşma yapan TBMM Başkanı Toptan, “Sizin eğitiminiz, sosyal hayata intibakınız bizim için çok önemli. Sizler, bütün çocuklarımız milletimize, devletimize, bizlere emanetsiniz. Türkiye’nin geleceği de sizlere emanet. O nedenle sizlerin donanımlı olmanız büyük anlam ifade ediyor” dedi. Toptan, Türk edebiyatına bu kaynaktan önemli şairler, yazarlar çıkacağına inandığını kaydetti.

Toptan’ın konuşmasının ardından Atatürk Çocuk Yuvası ve Sincan Çocuk Yuvası folklor ekipleri birer gösteri sundu. Sincan Çocuk Yuvası folklor ekibi, gösterinin sonunda çıkardığı Türk bayrağını Toptan’a hediye etti.

Daha sonra Ankara’daki çocuk yuvalarında barınan öğrenciler arasında yapılan şiir ve öykü yarışmasının ödül törenine geçildi. Şiir dalında birinciliği kazanan Atatürk Çocuk Yuvası’ndan Onur Göçer ‘Sessiz Çığlıklar’ adlı şiirini okudu. Öykü dalında birinci olan Gazi Çocuk Yuvası’ndan Neriman Morkavuk ise, hayatını kaybeden yurt müdürü Fuat Köprülü anısına yazdığı ‘Tek Bir Umut Belki de Sevmek’ isimli öyküsünü gözyaşları içinde okudu. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini TBMM Başkanı Köksal Toptan verdi. Toptan, dereceye giren öğrencilere yazdıkları şiir ve öyküleri Meclis matbaasında bastırma sözü verdi.

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği