Pakistanlı Öğrencileri Ankara’da Misafir Ettik

Gönüllü Eğitimciler Derneği 23 Nisan Çocuk Bayramında Pakistan’dan gelen 13 öğrenci ve görevli öğretmenler ile birlikte 16 kişiyi Ankara’da misafir etti ve 25 Nisan Salı günü akşam Mamak Belediyesi Kültür merkezinde mini bir çocuk şöleni tertipleri.

Çocuk şölenine SHÇEK’E bağlı yurt ve yuvalardan Gazi Çocuk Yuvası ve Atatürk Çocuk Yuvasında kalan öğrencilerde katıldılar. Mamak Belediyesi Türk halk Müziği Korosun unda konser verdiği gecede Gönüllü Eğitimcilerin organizasyonu ile Pakistanlı Öğrenciler ile Yurt ve Yuva Çocuklarını çocuk şöleninde buluşturdu.

Çocuk şöleninde Pakistanlı öğrenciler yöresel giysiler ile halk oyunlarını sergiledikleri gecede Atatürk Çocuk yuvası ekibi de Adıyaman yöresi oyunlarını oynadılar. Pakistan ve Türk Çocuklarının kaynaşmasına dönüşen gecede çocuklar hep birlikte sahnede Ankara oyun havalarında oynadılar. Programın sonunda sahnede hep birlikte topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü sayın Yıldırım TEKTEŞ’ında katıldığı geceye Pakistan Büyükelçiliği Basın Ateş esi Majet Niyazi’nin başkanlığında bir heyet de katılarak izlediler. Gecede sayın Niyazi yaptığı konuşmada Gönüllü Eğitimciler Derneğinin Pakistan için yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini ve programlarına katıldığını özellikle Pakistan’a ilköğretim okulu yaptırmak için derneğin yardım kampanya ve çalışmalarının devam ettiğini inşallah mayıs ayı içerisinde okulun temelini birlikte atacaklarını belirterek bu çalışmalar takdirle karşıladıklarını ve kendilerine çok teşekkür ettiler.

GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİLERDEN PAKİSTANA

“BİR DAMLA İLKÖĞRETİM OKULU”

Dernek Başkanı sayın Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN’DA yaptığı kısa konuşmada, Kardeş ülke Pakistanlı öğrencileri Ankara’da misafir etmekten mutlu olduklarını belirttiler. Önümüzdeki ay Ankara Valiliği izni ile Türkiye genelinde başlattıkları kampanyaya destek katılarak destek veren duyarlı insanımıza teşekkür ediyorum. Planladığımız gibi inşallah mayıs ayında Pakistan’da ” BİR DAMLA OKULU” ismi ile okulun temelini atacaklarını söylediler.Program çocukların hep birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yrd. Doç. Dr.

İbrahim ERDOĞAN

Gönüllü Eğitimciler Derneği

Genel Başkanı