Pakistan Unutulmadı

Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan Gönüllü Eğitimciler Derneğinin ”KARDEŞ ÜLKE PAKİSTAN’A YAPILACAK OKUL İÇİN BİR TUĞLA DA SİZ KOYUN” isimli Türkiye Genelinde ki yardım kampanyası kapsamında Pakistan depremini unutmadıklarını dün düzenledikleri kermese binlerce Anakara’lı hayırseverler katıldı.

Pakistan Büyükelçiliğinden Basın Ataşesi Macit Niyazi’ninde programa katıldı ve bir konuşma yaptı. Sayın Basın Ataşesi konuşmasında; Pakistan depremi için Dünyanın çeşitli ülkelerinden yardım kampanyaları yapıldığını ancak bu kampanyaların en anlamlısının Türkiye’nin yaptığı yardımlardır. Türkiye ilk önce yardım kampanyasını başlattığını ve halen devam ettiğini ve Türk insanının çok duyarlı olduğunu belirtiler.

Gönüllü Eğitimciler Derneği ramazanda iftar yemeği verdiğini kendilerinde katıldığını ve kendilerinden Pakistan’a okul yaptırmak için yardım kampanyası başlatacaklarını ve arsa tahsisi konusunda ve bir okulun maliyetinin ne olacağını sormuşlardı. Yaptığımız araştırmalar sonucu; bir ilköğretim okulunun 80 -100 Bin YTL’ye ve küçük bir hastanenin ise 100 ila 120 Bin YTL’ye yaptırılabileceğini ve okul yapımı için arsa tahsisinde Ülkesinin yardım edeceğini belirttiler.

Afitap Kültür merkezinde yapılan programda Özel Ahmet Yesevi ilk öğretim okulu öğrencileri minik semazenlerinin gösterisi büyük ilgi ile izlendi ve izleyenler tarafından ayakta alkışlandılar.

Gönüllü Eğitimcilerin organize ettiği kermeste Pakistan’a Kurban Bayramında önce gönderilmek üzere 1000 adet battaniye, toplandı. Proğramda Celalettin ADA’da bir konser verdi.

Dernek Başkanı Sayın ERDOĞAN Pakistan için yardım ve organizasyonlarının devam edeceğini belittiler.

Yrd. Doç. Dr.

İbrahim ERDOĞAN

Gönüllü Eğitimciler Derneği

Genel Başkanı