Pakistan Büyük Elçiliğinden Gönüllü Eğitimcilere Plaket

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı Gençlik Parkı Kültür Merkezinde “KEŞMİRİN KARA GÜNÜ ” ismi ile seminer tertipledi.

Pakistan Büyükelçiliği Müşteşarı (Maslahatgüzar) Amjad Majeed Abbasi, Ateş esi Elçilik basın ataşesi Majet Niyazi, Eski Milletvekili Prof. Dr. Sn. Oya AKGÖNENÇ, Prof. Dr. Sn. Ünver NASRETTİNOĞLU, TUSAM Başkanvekili Ali KÜLEBİ, Müsiad Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar TÜRKKORUR ve Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN ve diğer davetlilerin katılımı ile gerçekleşen gecede Pakistan Devlet Başkanı Pervez MÜŞERREF’in Türk hükümetinin ve halkının Pakistan’a verdiği destekten övgüyle bahsettiği gecede deprem sırasında yapılan ve bir örneği daha görülmeyen yardım ve bağışlar için Türk halkına ve hükümete teşekkürlerini ilettiler.

Gecede Pakistan Büyükelçisinin eşi Sn. Shamim İftikhar Hussain Sbah tarafından Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN’a depremden sonra Pakistan’a yaptıkları çalışmalara teşekkür ederek bir plaket ile ödülendirdiler.

Dernek Başkanı Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN’DA yaptığı kısa konuşmada, ANKARA BİR DAMLA İLKÖĞRETİM okulunun şuanda yapımının devam ettiğini Aralık ayında eğitime başlayacağını ve ayrıca Pakistan depreminde kimsesiz kalan 10 öğrenciyi üniversitede okutmak üzere Ankara’ya getireceklerinin müjdesini verdiler. Konu ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini ve Aralık ayında öğrencileri Ankara’da ağırlamaktan mutlu olacaklarını bildirdiler.

Erol COŞKUN
Gönüllü Eğitimciler Derneği
Genel Sekreteri