İmkansızlıklar İçindeki Engellilere Bilgisayar

ENGELLİNİN SAYFASI (www.engellininsayfasi.com) ve GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ (www.gonulluegitimciler.org) işbirliğiyle, öncelikle, hayatını dört duvar arasında geçiren ve maddi anlamda imkânsızlıklar içerisinde olan engelli bireylerin bilgisayar sahibi olmaları yönünde bir proje üretilmiştir.

Bu projede, bankaların, kurum, kuruluş ve şirketlerin ikinci el durumuna gelmiş, kullanılabilir bilgisayarlarının engellilere verilmesi düşünülmektedir. Bu vesile ile, kurumlarca sürekli bilgisayarların yenilenmesiyle, ikinci ele düşen, atıl olan bilgisayarların (belki depolara kaldırılan, belki çöpe atılan…vs) değerlendirilmesi ve bu şekilde faydalı olması sağlanacaktır.

Projenin devamında, bilgisayar verilen engelli bireylerin, Türk Telekom ile görüşülüp indirimli internet erişimi sağlanması (görüşmelerde en uygun sonuca ulaşılabilir) planlanmaktadır ve gerekli girişim yapılacaktır.

Bilgisayar ve internet erişimi sahibi olan arkadaşların, eğitim (dışardan okul bitirme, hatta üniversite okuma imkanları…vs) almaları, sanal dünyanın istihdam alanındaki geniş yelpazesinden istifade etmeleri projenin devamında düşünülen safhalarındandır.

İlk etapta, pilot olarak Ankara ilinde gerçekleştirilmesi planlanan projede, 1000 engelli bireyin bilgisayar sahibi olması hedeflenmektedir. Projeye gösterilecek ilgi, diğer illerde de uygulanması yönünde temel oluşturacaktır.

Bu projeye bilgisayar vererek destek olacak kurum, kuruluşlara …vs şimdiden teşekkür ediyoruz. Verecekleri bilgisayarlar, bir toplantı ortamında sahiplerine ulaştırılacaktır. Destek olan kurum ve kuruluşların…vs web sitelerimiz aracılığıyla da isimleri yayınlanacaktır.

Hayat! paylaşmakla anlam kazanır, hayatı! hep birlikte paylaşalım!

Detaylı bilgi almak için;
[email protected]

ve

GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ
ADRES: ŞEHİT ADEM YAVUZ SOKAK NO : 5 / 12 KIZILAY / ANKARA
TEL : 0 312 425 89 02 ve 0 312 425 62 24
FAKS: 0 312 418 14 33
Web: http://www.gonulluegitimciler.org/
E-POSTA: [email protected]