Gönüllü Eğitimciler Somalili Aileleri Giydirdi

Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan Gönüllü Eğitimciler Ankara’nın Ulus semtinde kalan yaklaşık 10 Somalili aile ziyaret etti. Çeşitli ayni ve nakdi yardımda bulundu. İçerisinde battaniye, kaban, bot, gibi kışlık giysilerin bulunduğu yardım paketleri ile mağdur durumda bulunan Somalili aile ve çocukları giydirdiler. Ayrıca her aileye zarflar içerisinde bayram harçlıkları ile çikolata vererek çocukları sevindirdi.

SOMALİLERİN BAYRAM SEVİNCİ

Gönüllü Eğitimciler Derneğinin getirmiş olduğu kışlık giysileri giyen Somalili çocuklar, Bayram harçlıkları ve çikolatalar ile bayram sevincini arife gününden yaşadılar. Çok sevinen Somalili aile ve çocuklar Derneğin getirdiği bot ve kabanları giyerek hemen sokağa çıkarak oynamaya başladılar.
Dernek Genel Başkanı Sayın Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN yaptığı açıklamada ilk etap da Ulus semtinde ikamet eden yaklaşık 10 Somalili aileyi ziyaret ettiklerini çok mağdur ve yardıma muhtaç olduklarını gördük. Dernek olarak öncelikle yetim ve kalabalık olarak (dört aile ) bir evde ikamet ediyor ve çok ağır şartlarda kalıyorlar. Bir Ev tutarak bu aileleri yaşaya bilecekleri bir ortama taşımayı düşünüyoruz. Bu konu ile hemen girişimlere başladıklarını ve Bayramdan sonra en kısa zamanda bu aileleri yeni ve yaşanabilecek bir eve taşıyacaklarını Dernek olarak Somalili ailelere yardımlarının süreceğini ancak hayır sever duyarlı vatandaşlarımızın da bu ailelere yardım etmeğe çağırıyoruz dediler.


Yrd. Doç. Dr.

İbrahim ERDOĞAN

Gönüllü Eğitimciler Derneği

Genel Başkanı