Bir Plaketde YAYOV’ dan

9. Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL ve TBBM Başkanı Bülent ARINÇ himayelerinde gerçekleştirilen 14. Yoksullukla Dayanışma Haftası etkinlikleri kapsamında, Dedeman Otelde düzenlene törende, Gönüllülük alanında yapmış oldukları çalışmalardan dolayı birçok sivil toplum kuruluşları ödüllendirildi. Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan Gönüllü Eğitimciler Derneği de yetim ve yoksul öğrencilere yapmış oldukları çalışmalardan dolayı plaketle ödüllendirildi.

Toplantıya MEB Doç. Dr. Hüseyin ÇELİK, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK, Kilis Valisi Nevzat TURHAN ve Kilis Millet Vekilleri ile birçok sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoksullara Yardım ve Eğitim Vakfı başkanı sayın Dr. İbrahim ATEŞ yaptıkları konuşmalarında, Yoksullukla dayanışma Haftası etkinliklerine buyıl yaklaşık 34 sivil toplum kuruluşunun katılımı ile birlikte coşkulu bir şekilde kutladıklarını belirttiği konuşmalarında gönüllü kuruluşların işbirliği ile dayanışma içerisinde yapmış oldukları gönüllülük çalışmaları takdirle karşıladıklarını ve plaketle kendilerini ödüllendirmek istediklerini belirttiği toplantıda ödül alan sivil toplum kuruluşlarının toplu fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.

Erol COŞKUN
Gönüllü Eğitimciler Derneği
Genel Sekreteri