Başkent’te 23 Nisan Çoşkusu

Gönüllü Eğitimciler Derneği 23 Nisan çocuk bayramını çeşitli etkinlikler ile kutladı. 23 Nisan bayramı kapsamında bu yıl 3. kez Anadolu’dan 13 Kız ve 10 erkek öğrenciyi Başkent Ankara’da kardeş aileler yayında ağırladı ve ağırladı ve 3 gün süre ile Ankara’yı gezdirdi.
Yozgat İli Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlköğretim Okullarında okuyan ve bilgi yarışmasında dereceye giren başarılı öğrenciler 20 Nisan 2007 tarih Cuma günü saat 15:00’te Ankara’ya gelen öğrenciler ilk önce Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından organize edilen ve Gençlik Parkı Kültür Merkezinde oynanan Canlı Karagöz ve Hacivat gösterisini izlediler.
Ertesi gün Anıtkabir, TBMM, Eski Meclis, Atakule, Sincan Harikalar Diyarı ve Etimesgut Hava müzesini gezdiler. Çocuklar özellikle Anıtkabirde Çanakkale savası sahnelerinin tasvir edildiği fotoğraflardan çok duygulandıkları ve Çocukların bu anlamlı günde hem bilgilendiler hem de güzel vakit geçirdiler..
Çocuklar son gün Ankara Büyükşehir belediyesine bağlı sokakta çalışan çocuklar merkezini ziyaret ettiler. Merkezi gezdikten sonra merkezde kalan çocuklar ile birlikte yemek yediler. Daha sonra Ses TV ziyaret ettiler. TV ve yayınları hakkında bilgiler verildikten sonra çocuklar topluca Canlı TV yayınını izlediler. Dernek Başkanı sayın Erdoğan dernek olarak öğrenciler Derneğin çocuklara yönelik yayınlarından her birisine 5’er adet kitap hediye etti. Ayrıca çeşitli giysi yardımlarında da bulundu.
Sayın Erdoğan 23 nisan etkinlikleri kapsamında etkinliklerinin geleneksel hale geldiğini her yıl Anadolu’dan öğrencileri Ankara’ya getirip kardeş aileler yayında misafir ettiklerini ve Ankara’yı gezdirdiklerini bu uygulamalarının önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirttiler.

Erol COŞKUN
Gönüllü Eğitimciler Derneği
Genel Sekreteri