Ankara ”Bir Damla” İlköğretim Okulu

Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan Gönüllü Eğitimciler Derneği Türkiye genelinde başlatmış olduğu yardım kampanyası kapsamında Ankara da bulunan ilköğretim okulu öğrencileri harçlıklarından özveride bulunarak 1’er YTL vererek kampanyaya katılmış ve toplanan paralar ile Kardeş Ülke Pakistan’ın Keşmir Bölgesinde Bulunan ve şu anda Çadırda Öğretim gören öğrenciler için kalıcı bir ilköğretim okulunun temeli atıldı. Okulun adı ANKARA BİR DAMLA İLKÖĞRETİM OKULUDUR.

Kampanyaya Ankara genelinde öğretim gören ilköğretim Okulları yoğun ilgi ve katılım sağlamışlar ve öğrenciler cep harçlıklarından kısarak verdikleri paralar ile Kardeş Ülke Pakistanın Keşmir bölgesinde 8 derslikli kalıcı ve güzel bir okul yapılması için Dernek Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN 24–31 Temmuz 2006 tarihlerinde Pakistan gitmiş Pakistan Devlet görevliler ve Merkezi Pakistan da bulunan KHUBAIB FOUNDATION Vakfı görevlileri ile görüşmelerde bulunmuş ve okulun temeli atılmış olup Ekim 2006 da öğretime başlayacaktır.

PAKİSTANLI YETİM ÖĞRENCİLER ANKARA’DA OKUTACAK

Dernek Başkanı Sayın ERDOĞAN Pakistan Keşmir ve Muzafferabat bölgesine yapmış olduğu ziyaret dönüşünde bilgi verdi. Depremin yıkıcı etkisini şiddette hisseden bölgenin kalkınması için depremde yetim kalan bir gurup lise öğrencisini üniversitede okutmak üzere Ankara’ya getiriyor. Ankara’ya gelecek öğrenciler öncelikle İnşaat, Makine ve Mimarlık eğitimi almaları sağlanacaktır. Bunlara ilaveten Pakistanın deprem bölgesinde mağdur ve fakir halkın iş ve istihdamına yönelik bölgede mesleki eğitim kursları verdirmeyi düşünüyor ve bu konu ile ilgili çalışmalara başladıklarını belirttiler.

Yrd. Doç. Dr.

İbrahim ERDOĞAN

Gönüllü Eğitimciler Derneği

Genel Başkanı