24 Kasım Anısına Öğretmenlere Ödül

nüllü Eğitimciler Derneği ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen ‘Altın Kalem Ödülleri’ Ankara Büyükşehir Belediyesi Kocatepe Kültür Merkezi’nde sahiplerini buldu.
Avrupa Birliği sürecinde çocukların eğitiminde öğretmenlerin rolü konulu kompozisyon yarışmasında, her zaman alışık olunanın tersine bu kez öğretmenler yarıştı.
Battal Gazi İlköğretim Okulu’ndan sınıf öğretmeni Mürüvvet Kurt’un birincilik ödülü olan 5 altın, Halk Ekmek Genel Müdürü Ali İLKBAHAR ve plaketini de İl Milli Eğitim Müdürü Murat Bey BALTA’nın elinden aldığı törende, 100. Yıl İlköğretim Okulu’ndan Kenan Karlıdağ ikincilik ödülü olan 3 altın, Özel Pınar İlköğretim okulu’ndan Atila Kara üçüncülük ödülü 2 altın, Sibel Uğurlu ve Zeliha Öztürk Bal ise Mansiyon ödülü olarak birer altın ve şilt ile  ödüllendirildiler. Dereceye girenlerin ödüllerini törene katılan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in emekli öğretmen olan eşi Nevin Gökçek ve Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı Doç. Dr. İbrahim Erdoğan tarafından verildi.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Murat Bey Balta, “Bu anlamlı törende fakir ve muhtaç çocuklarımıza yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Nevin Gökçek’in Öğretmenler Günü’nü kutluyorum ve katkılarından dolayı bu plaketi takdim ediyorum” diye konuştu.
Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Doç Dr. İbrahim Erdoğan ise, eğitime destek veren gönüllü bir sivil toplum kuruluşu kuruluş olduklarının altını çizerek zeki ancak yoksul öğrencilere her türlü yardımda bulunduklarını belirtti.
Daha sonra minik bir öğrenci Müdür Murat Bey Balta ve Nevin Gökçek’e tüm öğretmenler adına birer buket çiçek verdi.

KİMSESİZ ÇOCUKLAR KOROSU MİNİ BİR KONSER VERDİ

Törende SHÇEK Gazi Çocuk Yuvasında kalan kimsesiz çocuklardan oluşan ve öğretmen Neşem Yaşar yönetimindeki Gazi Çocuk Yuvası Korosu mini bir konser verdi. İlk kez sahne alan çocukların heyecanlandıkları gözlerinden okunuyordu. Dilmeyenler tarafından beğenilip ayakta alkışlandılar ve tören sonunda protokol ile bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler. Bu konserin ardından, “Öğretmen olmak istiyorum” isimli bir şiir okuyan ilköğretim öğrencisi Zeynep Gültekin, salondaki herkese duygulu dakikalar yaşattı.

Yrd. Doç. Dr.

İbrahim ERDOĞAN

Gönüllü Eğitimciler Derneği

Genel Başkanı