15 Temmuzu şiddetle kınıyoruz

TÜGED TÜRKİYE GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ 15 TEMMUZ KALKIŞMASINI ŞİDDETLE KINIYOR VE LANETLIYORUZ!

15 Temmuz 2016 Tarih Cuma günü akşam, Türk Milletinin bağrından çıkan Peygamber Ocağı olan askeriyenin içerisinde koyun postuna bürünmüş bir grup azınlık aşağılık teröristler Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Hükümeti ve Türk Milletine karşı cılız bir darbe girişiminde bulunmuştur.

Bu darbe girişimi karşısında, Türkiye Cumhuriyeti Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı boyun eğmemiş ve dik bir durmuş sergileyerek Türk halkını iradesine sahip çıkmak için sokaklara çıkmaya davet etmiş bu davet üzerine toplumun her kesimden her görüşten insanlar darbe girişimine karşı birlik, beraberlik ve demokrasiye olan inancını canı pahasına savunmuş ve karşı koymuş ve bertaraf etmiştir.

Türk halkının birlik ve beraberlik içerisinde ki dayanışması ve Allahın inayeti ile 15 Temmuz darbe girişimi başarısız olmuş ve önlenmiştir. Türk Halkın Ülkemizi yeniden karanlık dolu günlere götürmek isteyen FETÖ zihniyetine karşı Kadirşinas Türk Halkı Ülkemizin dört bir tarafında yekvücut olarak en başta milli iradeye, demokrasiye ve ülkemize sahip çıkma inancını tüm Dünya'ya bir kez daha göstermiştir.

Ülkemizin birliğine ve beraberliğine karşı yapılan bu haince saldırıyı tekrar kınarken, darbe girişiminde hayatını kaybeden güvenlik görevlilerimiz, polisimiz ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri adına

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Başkan