15 Temmuz Basın Açıklaması

15 Temmuz 2016 Tarih Cuma günü akşam, Türk Milletinin bağrından çıkan Peygamber Ocağı olan askeriyenin içerisinde koyun postuna bürünmüş bir grup azınlık aşağılık teröristler Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Hükümeti ve Türk Milletine karşı cılız bir darbe girişiminde bulunmuştur.

Bu darbe girişimi karşısında, Türkiye Cumhuriyeti Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı boyun eğmemiş ve dik bir durmuş sergileyerek Türk halkını iradesine sahip çıkmak için sokaklara çıkmaya davet etmiş bu davet üzerine toplumun her kesimden her görüşten insanlar darbe girişimine karşı birlik, beraberlik ve demokrasiye olan inancını canı pahasına savunmuş ve karşı koymuş ve bertaraf etmiştir.

Türk halkının birlik ve beraberlik içerisinde ki dayanışması ve Allahın inayeti ile 15 Temmuz darbe girişimi başarısız olmuş ve önlenmiştir. Türk Halkın Ülkemizi yeniden karanlık dolu günlere götürmek isteyen FETÖ zihniyetine karşı Kadirşinas Türk Halkı Ülkemizin dört bir tarafında yekvücut olarak en başta milli iradeye, demokrasiye ve ülkemize sahip çıkma inancını tüm Dünya'ya bir kez daha göstermiştir.

Ülkemizin birliğine ve beraberliğine karşı yapılan bu haince saldırıyı tekrar kınarken, darbe girişiminde hayatını kaybeden güvenlik görevlilerimiz, polisimiz ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Demokrasiye Sahip Çıkan Şehitlerimizin Çocuklarına TÜGED’ten Eğitim Desteği

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği olarak, 15 Temmuz 2016 Tarih Cuma günü akşam, Türk Milletinin bağrından çıkan Peygamber Ocağı olan askeriyenin içerisinde koyun postuna bürünmüş bir grup azınlık aşağılık teröristler Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Hükümeti ve Türk Milletine karşı cılız bir darbe girişiminde bulunmuştur.

Bu darbe girişimi karşısında, canlarını feda ederek tankları durduran, milli iradeye sahip çıkan aziz şehitlerimizin geride kalan çocuklarına eğitim desteği sağlamayı Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği olarak, kendimize bir görev addediyoruz.

 

Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN

TÜGED Yönetim Kurulu Üyesi adına

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Başkan