1000 Engelliye 1000 Bilgisayar Projesi

Gönüllü Eğitimciler Derneğinin organize ettiği ve Yenimahalle Belediyesi düğün salonunda düzenlenen törende ”1000 Engelliye 1000 Bilgisayar” projesi kapsamında bugüne kadar 20 engelli bilgisayar sahibi yapıldı. Sakatlar haftası nedeni ile gerçekleştirilen törenle sembolik olarak 2 adet yeni bilgisayar engellilere teslim edildi.

Törene katılan Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Murat Bey BALTA’da yaptığı konuşmada; ”Atatürk’ün arzu ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak istiyorsak önce engellileri topluma kazandırmalıyız” dedi.

Balta, törende yaptığı konuşmada, engellilerin normal insanların sahip olduğu hayat standardına ulaşması için Sivil toplum kuruluşları da destek vermeli. Engellilere olanak sağlandığında sağlıklı insanlardan daha başarılı olabildiklerini vurgulayan Murat Bey Balta, ”Herkesi, bu projeye destek olarak engellileri, bilgisayara kavuşturmaya çağırıyorum” dedi.

AK Parti Erzurum Milletvekili Mücahit Daloğlu, Murat Bey Balta ve Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan, 2 engelliye yeni bilgisayarlarını verdiler.

Dernek Başkanı İbrahim Erdoğan, projenin devam ettiğini, bundan sonraki bilgisayarları, engellilerin evlerine giderek teslim edeceklerini bildirdi. Ankaralı Hayırsever vatandaşlarımızı projeye katılmaya davet ettiler.

Ayrıca Programda www.engellininsayfasi.com web adresi sahibi Mustafa Samet BEŞLER ve Kanal A Televizyonunda yayınlanan Ümit Kuşağı program yapımcısı Emrullah Emin YILMAZ ve birçok engelli ve aileleri katıldığı programda duygulu anlarda yaşamdı. Sanal alemde Internet üzerinde yazışan birçok engelliler bu programda görüşmek ve konuşmak imkanını da buldular.

Tören, TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği konseriyle sona erdi.

Yrd. Doç. Dr.
İbrahim ERDOĞAN
Genel Başkanı