TÜGED Üniversiteyi Ağaçlandırıyor

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği ve İnsani Değerler Derneği ile birlikte Kırıkkale Üniversitesini ağaçlandırıyor.

2010 yılında Sivil Toplum ve Üniversite dayanışması kapsamında Kırıkkale Üniversitesi Kampüsüne 4 bin çam ağacı diken Gönüllü Eğitimciler ve İnsani değerler Derneği 2012 yılında geçen hafta 2. Kez 2 bin çam fidanı daha dikmek suretiyle Üniversiteyi ağaçlandırıyor. Hafta sonu gerçekleşen ağaç dikme etkinliğine Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği genel başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN ve İnsani Değerler Derneği başkanı Mehmet BOZDEMİR, dernek üye ve yakınları ile uluslar arası öğrenciler katıldı.

Özellikle Derneğimiz tarafından Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenim görmek üzere ülkemize getirilen Somalili 10 kız öğrenci yüzlerce çam fidesi dikerek hatıra ormanına katkı verdiler. Ağaç dikiminden sonra piknik yaparak eğlendiler.

TÜGED Başkanı sayın ERDOĞAN yaptığı açıklama ile Gönüllü Eğitimciler Derneği eğitim alanında yurt içi ve yurt dışında faaliyet Gösteren bir hizmet ve proje derneği olduklarını belirterek buna ilaveten dernek olarak her yıl bir hatıra ormanı dikerek öğrencilere çevre ve ağaç sevgisini aşılamaya çalıştıklarını ve bu uygulamanın devam edeceğini bildirdi.

 Erol COŞKUN

Tüged Genel Sekreteri