TÜGED Gezisi ile Çocuklar İlk Kez Uçtular

TÜRKİYE GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ (TÜGED)’NİN DÜZENLEDİĞİ ‘ÇALIŞMAK SİZDEN UÇURMAK BİZDEN’ KAMPANYASIYLA ŞANLIURFA’NIN SİVEREK İLÇESİNDE 20 ÖĞRENCİ ANKARA’YI GEZDİ

Siverek genelinden belirlenen 20 başarılı öğrenci, ilk kez bindikleri uçakla geldikleri Ankara’da 3 gün boyunca gezdiler.

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği(TÜGED)’nin düzenlediği ‘Çalışmak Sizden Uçurmak Bizden’ kampanyasıyla Ankara’yı gezen öğrenciler Ankara’ya hayran kaldılar.

Siverek Kaymakamlığı ve Anadolu Jet’in desteğiyle Siverek genelinden belirlenen 20 başarılı öğrencinin 3 günlük Ankara gezisinde öğrenciler, TBMM, Milli Eğitm Bakanlığı. İlköğretim Genel Müdürlüğü, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Hayvanat Bahçesi

Ankara Kalesi, Rahmi Koç Müzesi, Mehmet Akif Ersoy Müzesi, Tacettin Dergahı, Gençlik Parkı, Etimesgut Hava Müzesi ve THK Hava Müzesi, eski meclis, Keçiören Sular Dünyası,

Estergon Kalesini gezdiler. Teleferik binen öğrenciler, Keçiören ve Ankara’yı havadan kuşbakışı görme imkânı buldular.

Güngör Yıldız, Nurettin İşkuran, Sultan Ayçiçek’den oluşan görevli 3 öğretmen böyle bir gezinin yapılmasına bu öğrencilerin ihtiyacı olduğunu belirterek, öğrencilerden ilk defa şehir dışına çıkan ve ilk defa uçağa inenler olduğunu söylediler. Dernek olarak bu yıl toplam 200 öğrenciyi Ankara’ya Makedonya’ya geziye götürdüklerini belirttiler. Birecik ilçesinden ve Mardin’den yetim çocukları geziye götürdüklerini ifade ettiler.

Geziye katılan öğrenciler TÜGED Koordinatörü; Mehmet BÜYÜKÇETİN ve Tamer PEKTAŞ’ın,  kendilerini gezdirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, Başta Dernek olmak üzere, Siverek Kaymakamlığa ve Anadolu jet’e bu geziyi düzenledikleri için teşekkür ettiklerini bildirdi.

Ayrıca Geziye katılan öğrencilerden Özlem Gün gezi ile ilgili olarak “Hayatımın en güzel 3 gününü yaşadım. 3 gün kısa bir süre olmasına rağmen birçok yeri gezdik. Şu anki duygularımı ve sizlere olan teşekkürlerimi daha ayrıntılı anlatmak isterdim ama Türkçe’de böyle sözcükler yok. Yetersiz kalıyor kelimeler” diyerek gezi izlenimlerini aktardı.

 

 Erol COŞKUN

TÜGED

Genel Sekreteri