Gönüllü Eğitimciler Fuarda

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İç Anadolu Birliği’nin organizesi ile, Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerin kültürel değerlerinin tanıtması amacıyla tüm şehirlerin stantlarının yer aldığı “Kentlerimiz Başkent’te Buluşuyor” isimli fuar sona erdi.

Altınpark Anfa’da düzenlenen fuarın açılışını BBP Genel Başkanı sayın Muhsin YAZICIOĞLLU tarafından yapıldı. Açılışta bir konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sivil Toplum Örgütleriyle işbirliği yaparak Ankara’ya hizmet etmeye hazır olduklarını söyledi. Başkan Gökçek Ankara Büyükşehir Belediyesine ait mekanlardan yararlanarak etkinlik yapmak isteyen Sivil Toplum Örgütlerine her zaman kapılarının açık olduğunu bildirdi.

TASAVVUF ESİNTİLERİ KONSERİ

Dört gün boyunca fuarda bir çok etkinlik gerçekleştirildi. Özelliklede 16 Haziran 2006 tarih Cuma günü akşam Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından organize edilen gecede Tasavvuf Esintileri konseri büyük ilgi ve alkış topladı. Ülkemizin yetiştirdiği neyzen üstatlarından neyzen Ekrem VURAL ve ekibi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarından Ali TOPRAK’IN sahne aldığı gecede semazenlerde izleyenlere hoş bir gece geçirttiler.
Fuarda ayrıca 15-18 Haziran tarihleri arasında 4 gün süren fuarda Derneğimizin de standı yer aldı. Eskişehir Sivrihisar’da gelen Temsili Nasrettin Hoca ve yedi cüceler derneğimizin standını ziyaret ederek fuara ve standımıza renk kattılar. Fuar süresince derneğimizin standını başta BBP Genel Başkanı sayın Muhsin YAZICIOĞU olmak üzere, TBMM Başkan vekili sayın İsmail ALPTEKİN, DSP Genel Başkanı sayın Zeki SEZER, Es-Der Eskişehirliler Derneği Ankara Şube Başkanı sayın Oral BÜYÜKSARI ile birçok sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve halk standımızı ziyaret ederek dernek ve çalışmaları hakkında bilgi aldılar.
Fuarın son günü organizasyonu gerçekleştiren İÇAN (İç Anadolu Birliği) Başkanı Şevket Tandoğan ise “Kentlerimiz Başkent’te Buluşuyor” Fuara katkıları anısına Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Sayın Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN bir plaket ile ödüllendirdiler.